Нерідко поліграф використовується в компаніях для визначення добропорядності працівників на займаних посадах. Поряд з цим максимальне розкриття потенціалу працівників та визначення психологічно комфортної обстановки в колективі, залишається по за увагою. Окрім того частина галузей є досить вразливими до цієї процедури. Однак, потреба дізнатись особливості людини, сильні сторони та зони розвитку, особливості інтеграції в колектив та найбільш ефективне застосування фахівця – залишаються. Тут на допомогу може прийти психологічне портретування.
Саме з таким запитом до нас звернулась компанія, у якої в зв’язку із швидким ростом та частковою зміною менеджменту виникли проблеми у взаємодії між працівниками та керівництвом. Наслідок - зниження ефективності в роботі. Керівником компанії було поставлено завдання провести психологічне портретування керівного складу та середнього менеджменту. В ході психологічного портретування керівного складу було з’ясовано наявність ряду прихованих конфліктів, виявлено деструктивні дії окремих керівників та неефективність виконання поставлених задач окремими працівниками. Частина зазначених конфліктів була обумовлена побудовою деструктивної конкуренції між керівниками різних напрямків, взаємодією між працівниками, які психологічно між собою не сходились. Крім цього мало місце приховане саботування виконання поставлених перед працівниками завдань. Зокрема було ідентифіковано одного із токсичних керівників, який маючи необхідність у задоволенні потреби своєї незамінності, свідомо створював проблеми у виконанні ряду рішень та, підбурюючи своїх прибічників серед частини працівників, приховано їх саботував. У той же час сильні сторони цього керівника були спрямовані на деструктивні дії по відношенню до компанії та створення конфліктних ситуацій між підлеглими. Одночасно деякі з керівників середнього менеджменту перебували під психологічним впливом зазначеного керівника, що призводило до копіювання ними деструктивної моделі поведінки.
За результатом комплексного психологічного портретування, керівництву надано розгорнуті психологічні характеристики із відображенням сильних та слабких сторін керівників середнього менеджменту, відображено мотиваційні чинники та ключові зони безпеки, які потребували працівники, а також рекомендації щодо усунення деструктивних дій у їхній діяльності. В результаті керівництво прийняло ряд управлінських рішень завдяки чому психологічне напруження в колективі знизилось, ефективність від їх діяльності підвищилась, що дало змогу впроваджувати нові стратегії розвитку компанії.
Інколи може складатись враження, що для працівника достатньо лише високого рівня заробітної плати і він працюватиме, як злагоджений механізм. Проте наш досвід роботи із компаніями свідчить, що такі екологічні фактори, як заробітна плата та соцпакет, хоч і є важливими критеріями успішності, однак не основними. Працівник найкраще розкриває свій потенціал за дотримання ряду психологічних умов таких як, зрозумілість своїх завдань, можливість висловити свої пропозиції та взаємодія з людьми, які його розуміють та за потреби сприяють роботі. Як не дивно, але інколи наявність професійного, але токсичного працівника може знецінити значні зусилля керівництва, як в частині забезпечення екологічних факторів так і налагодженні командної роботи. В такому разі найбільш ефективним рішенням, є створення певної обмеженої зони роботи такої людини, в ідеалі автономно, або звільнення. Поряд з цим токсичні люди часто діють приховано і керівництво може дізнаватись про їх згубний вплив вже коли наступили відповідні економічні наслідки, окрім цього інколи це демотивує колектив.
Психологічне портретування дозволяє зберегти працюючий персонал, не викликає обурення та відчуття недовіри. У своїй роботі ми завжди демонструємо можливість виявити найкращі риси персоналу, які будуть максимально сприяти ефективній діяльності підприємства.
Comments